Buradasınız
Anasayfa > Mineraller > Artrit İçin Ana Etken Tedaviler

Artrit İçin Ana Etken Tedaviler

Artrit

Artrit, için bazı ev ilaçları arasında sarımsak, patates suyu, pirinç poşetleri, sıcak su banyosu ve günlük masajlar yer alır. Yaşlılar arasında engelliliğin temel nedenlerinden biri olarak ortaya çıkmıştır. Başlangıçta artrit kas ve eklem rahatsızlığı ile başlar. Romatoid ve osteoartrit dahil olmak üzere farklı artrit tipleri vardır.

Gezegendeki en yaygın hastalıklardan biridir ve dünyanın büyük bir kısmı etkilenir. Eklemler, kaslar ve kıkırdak şişirilir. Şişlik şiddetli ağrı ve rahatsızlığa yol açar. Artriti teşhis etmek kolaydır çünkü ortak, bariz semptomlar eklemlerde sertlik, etkilenen bölgenin etrafındaki yumuşaklık ve eklemlerin sınırlı hareketidir. Zayıf sindirim, aşırı yeme, kabızlık ve fiziksel aktivite de bu hastalığın belirtilerinden bir kaçıdır. Sadece bir problem değil, sayısız rahatsızlık içeren karmaşık bir bozukluktur.

Artrit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Artrit, tedavisi tipi ve şiddetine bağlıdır. Genel olarak tedavi odaklıdır, çünkü şu anda bilinen bir tedavi yoktur. Ağrıları tedavi etmek ve iltihabı azaltmak için ilaçlar kullanılabilir, fiziksel terapiler hareketliliği ve kondisyonu arttırmaya yardımcı olabilir ve eklem değiştirme ameliyatı bir seçenek olabilir.

Düzenli tedavi, özellikle romatoid artritli hastalar için sedanter yaşam tarzının kurban edilmesini içerir. Tavsiye edilen hafif egzersizlerden bazıları yüzme, su aerobiği ve yürüyüşü içerir, böylece vücudun dinamizmi ve esnekliği geliştirilebilir. Artrit in doğal tedavisi de, belirli bir vücut kısmındaki ağrı arttığında bedeni dinlemeye ve yavaşlamaya odaklanır. Aşırı yorulma önlenmelidir. Bununla birlikte, sayısız ilaçları önlemek için sık sık reçete edilir, ancak kendinizi ev ilaçlarına adamaya istekli iseniz, bu ilaçları ortadan kaldırabilirsiniz.

Artrit için Ev tedavileri

Artrit, için ev ilaçları arasında sarımsak, patates suyu, pirinç torbası, sıcak su banyoları, duygusal stresin azaltılması, günlük masajlar, doymamış yağlar ve omega 3, Doktorunuza başvurmadan önce, bu ev ilaçlarını deneyin. faydalı olduklarını kanıtlayabilirler.

Sarımsak

Sarımsak, artrit tedavisi olarak bilinir ve şişlik ve hassasiyet sağlaması nedeniyle uzun zamandır kullanılmaktadır. Sarımsak tüketmek için de çeşitli yollar vardır. Bir yol yemeklerinizi sarımsaklan pişirmektir. Eğer bunu yapamazsan, o zaman sarımsak haplarını yerel kimyagerinden al ya da yemeğin üzerine biraz sarımsak serpin. Sarımsak alımı, ilgili ağrının giderilmesinde çok etkilidir.

Patates Suyu

Artrit, Patates suyunu sıkın ve tüketin. Bu artrit tedavisinde mükemmel bir yoldur. Bu uzun yıllar boyunca iyi bir şekilde güvenilmiştir, bu nedenle ağrıyı azaltmaya yardımcı olmak için günlük diyetinizde patatesleri ekleyin.

Pirinç Yastığı Yapmak

Bir çorap al ve pirinçle doldur, sonra açık ucunu bir düğümle bağla. Bunu bir mikrodalgada ısıtın ve ısıtma yastığı olarak kullanın. Bu, artrit ile ilişkili şişlik ve hassasiyetin azaltılmasında büyük ölçüde yardımcı olan ve aynı zamanda diğer yaralanmalardan çok çabuk ağrıyı hafifleten ekonomik bir ısıtma yastığıdır.

Artrit

Sıcak Su Banyosu

Artrit, ağrı ve etkilerini hafifletmek için en basit ve en kolay yoludur. Sadece sıcak su banyosu yapın ya da sıcak su banyosunda oturun. Daha etkili hale getirmek için, etkili bir banyo için suya biraz sirke ekleyin. Sıcak su, kasları ve eklemleri rahatlatır ve acıyı hafifletir. Bazıları soğuk suyun kendilerini rahatlattığını hissedebilir, bu nedenle soğuk su küvetinde oturabilirler. Sizin için en uygun olan her şey!

Duygusal Stresi Azaltın

Duygusal stres artritin en fazla göz ardı edilen nedenidir. Kendini stressiz tutmaya çalışmalısın. Pratik yoga ve meditasyonu günlük olarak yapabilirsiniz. Beş dakikalık bir seansla başlayın ve ardından yavaş yavaş yirmi veya otuz dakika sürün. Bunu tedavi etmek için, zihin rahatlatılmalıdır, bu yüzden acı çekebileceğin her türlü duygusal strese bir son vermek çok önemlidir.

Günlük Masaj

Günlük vücut ve baş masajı yaptırın. Bu masajlar rahatlamanıza ve zihninizi ve vücudunuzu rahatlatmanıza yardımcı olur. Masaj vücudun aynı zamanda vücudu rahatlatan kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur. Ayrıca eklem ağrılarını ve kas ağrılarını yatıştırır.

Doymuş Yağ Minimum Olmalıdır

Doymuş yağ alımınız minimum düzeyde olmalıdır. Saf bir vejeteryan diyet, tüm doymuş yağlardan kaçınmanıza yardımcı olabilir. Doymuş yağlar esas olarak hayvansal ürünlerde bulunur, bu nedenle diyetinizi dikkatli bir şekilde izleyin.

Omega 3 Alımınızı Artırın

Ringa balığı, sardalya ve somon gibi bol miktarda balık yiyin. Bu balıklar, artrit ağrısının ve durumun neden olduğu hassasiyetin tedavi edilmesinde oldukça etkili olan Omega 3 açısından zengindir.

Bir cevap yazın

Top