Buradasınız
Anasayfa > Bitkiler > Bal ve Zencefil 5 Şaşırtıcı Faydaları

Bal ve Zencefil 5 Şaşırtıcı Faydaları

Bal ve zencefil

Bal ve Zencefil, solunum problemlerini tedavi etmek için bal ve zencefilin sağlık yararları başka bir karışım tarafından eşsizdir. Kan dolaşımını iyileştirmeye, bağışıklığı güçlendirmeye ve solunum problemlerini ve kanserleri tedavi etmeye yardımcı olurlar. Ayrıca bal, zencefilin faydalarını vücuda iletmek için mükemmel bir ortamdır.

Hem bal hem de zencefil, kendi bireysel sağlık yararlarına sahiptir ve ikisinin kombinasyonu ek ikramiye sağlar.

Bal ve Zencefil Sağlığa Faydaları

Bal ve zencefil, eserlerinden oluşan bir karışım vücut için harikadır. Sağlığa faydaları şunları içerir:

Astım Tedavisi

Karabiber ile birlikte bal ve zencefil karışımının astım etkilerini tedavi edip azaltabileceğine inanılmaktadır. [1] Gerilimi serbest bırakan, akciğerlere oksijen akışını destekleyen ve kan damarlarının gevşemesine yardımcı olan doğal olarak rahatlatıcı ve iltihap önleyici bir karışımdır.

Solunum Sorunlarını Azaltır

Bal ve zencefil, karışımı mükemmel bir balgam söktürücüdür ve bu nedenle öksürük, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve burun akıntısı olan insanlara anında rahatlama sağlar.

Kanseri Yönetir

Bal ve zencefil, kanser ve kemoterapi tedavileriyle ilişkili bulantı ve kusmada azalma ile bağlantılıdır. Hastalar genellikle bu yoğun prosedürleri takiben zayıflatıcı mide bulantısından muzdariptir ve bunu ortadan kaldırmak için alternatif çözümlere yönelirler.

Zencefil, mide bulantısının rahatsızlığını ve olasılığını önleyebilen sindirim özellikleriyle boşalmasını hızlandırır. Kemoterapiden kaynaklanan bulantı, primer kemoterapi bileşeni olan cisplatin’den kaynaklanır ve zencefil, güçlü etkileri ile bunu dengeleyebilir.

Zencefil, hamilelik ve “sabah bulantısı” ile ilişkili olan mide bulantısı ve kusmayı azaltma ile de pozitif olarak bağlantılıdır. Bu, balın doğal yatıştırıcı etkileri ile birlikte, çeşitli kaynaklardan kaynaklanan kusma ve bulantıya karşı güçlü bir önleyici çözüm sağlar.

Kanseri Önler

Bal ve zencefil, Kanser önleme açısından çalışmalar,bu kombinasyonunun kemo-önleyici özellikler ve kanser büyümesi ve metastaz olasılığını azaltan antioksidan enzimlerin uyaranıyla sonuçlandığını göstermiştir. Bu nedenle, bal zencefil tonik sadece kemoterapinin semptomlarını azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kanser riskini de azaltır.

Bal ve zencefil

Sindirimdeki Yardımlar

Bal ve zencefil, tonik veya şurubunun zencefilin doğal sindirim özelliklerinden dolayı iyi bir sindirim yardımcısı olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca, her ikisi de antioksidan özelliklere sahiptir, böylece vücudun bağışıklığını geliştirir. Bu nedenle, zencefil ve bal tonikinin bir çay kaşığı tüketimi zayıf sindirim sistemi olan kişiler için çok yararlıdır.

Zencefil bal tonik, sindirim sürecine yardımcı olan yüksek protein seviyelerine sahiptir ve aynı zamanda yağın çözünmesine yardımcı olan safra salgısını uyarır. Dahası, sindirim sürecini hızlandıran ve bağırsak hareketlerini kolaylaştıran bağırsak florasının büyümesini uyarır.

Son olarak, bu, bal zencefil toniğine, diğer besin maddelerinin besinlerden emilimini artırma yeteneğini verir. Bu karışım geleneksel olarak çocuklara mide tahrişini kolaylaştırmak için verilmiştir çünkü çok rahatlatıcı bir çözümdür.

Kalp Sağlığını Korur

Bal ve zencefil, toniğinin antioksidan özelliklerinin vücutta prostaglandin davranışını hızlandırdığı gösterilmiştir. Prostaglandinler, zencefil içinde bulunan yağ asitlerinden enzimatik olarak türetilen lipit bileşikleridir. Bu prostaglandinler vücutta bulunur ve hemen hemen tüm organ sistemlerinde fonksiyonel elementlerdir. Kalp sağlığı açısından, bal ve zencefil toniğinin ılımlı etkileri, kan damarı gerginliğini hafifletme eğilimi göstermiş, böylece kan basıncını ve ateroskleroz, kalp krizi ve felç gibi durumların şansını azaltmıştır.

Dünyanın her yerinde, özellikle Hindistan’da insanlar, evlerinde her zaman zencefil ve bal bulundururlar ve bu yararlı karışımı soğuk algınlığı veya öksürüğü olan hasta için hazırlarlar.

Bal ve Zencefil Nasıl Tüketilir?

Bal ve zencefil, tüketmenin en iyi yolu, bir çay kaşığı zencefil bir tatlı kaşığı balla karıştırmaktır. Zencefil bal kristalleri ayrıca marketlerdende satın alınabilir. Önceden hazırlanmış kristalize zencefil ve bal, taze bir preparatta bulunan sağlık yararlarının çoğunu korumaktadır ve bir zencefil ve bal içeceğinin hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanması içindir.

Zencefilli bal şekerler de çok popülerdir. Eğer boğazınız tıkanırsa ve düzgün konuşamıyorsanız, normalde boğazını temizlediği için zencefil ve bal yemelisiniz. Zencefilli bal şekerler de yolculuk sırasında yararlıdır çünkü hareket hastalığına müdahale etmede yardımcı oldukları bilinmektedir.

Bal, zencefilin daha lezzetli olmasını sağlayan bir tatlandırıcı olarak davranır. Ayrıca, zencefilli kurabiye, zencefilli gazoz, havuç zencefilli çorba, zencefil yumurtası, zencefilli bisküvi, zencefil çörekleri, zencefilli kek ve onların zevkini artırmak için çeşitli diğer zencefil tarifleri eklenebilir.

Bal genellikle zencefil kökü çayı veya zencefil ve tarçın çayı ilave edilir. Zencefil çayını hazırlarken şekeri (şeker kullanıcısı iseniz) balla değiştirebilir, böylece zencefil çayı ekstra bir güç kazanırsınız.

 

 

Bir cevap yazın

Top