Buradasınız
Anasayfa > Kilo Verme > Cilt Bakımı ve Organik Gıdalar

Cilt Bakımı ve Organik Gıdalar

cilt bakımı

Cilt bakımı için, sağlıklı gıdalar narenciye dahil meyveler, kabak çekirdeği, havuç , zeytin yağı, balık belirli türlerde, badem, ve çok daha fazlası.

Cilt bakımı sağlığını geliştirmek açısından insanlar birçok seçeneğe dikkat çekiyor. Bazıları hemen güneşin etkilerini azaltmayı düşünür, diğerleri kırışıklıkları ortadan kaldırmak, lekeleri temizlemek veya cilt tonunu arttırmakla olabilir. Cildimiz vücudun en büyük organıdır. Sadece dış güçlere karşı en duyarlı olanı değil, dünyayı gösterdiğimiz “yüz” de. Sağlıklı tutmak ve harika görünmek çok önemlidir, bu nedenle cildinizin en iyi şekilde kalmasının gerekliliğini anlamak önemlidir.

Cilt bakımı hücrelerimiz hızlı bir şekilde yeniden canlanabilir, ancak hem içten hem de dıştan gelen her taraftan saldırılarla uğraşırlar. Hava koşullarına, fiziksel hasara, sıcaklık değişimlerine, nem dalgalanmasına, radyasyona, serbest radikallere ve diğer birçok faktöre karşı hassastır. Cildimizi tüm bu durumlardan korumak, geniş çapta sağlıklı aletler ve besinler gerektirir. Bu araçlar, A vitamini , E, C, antioksidanlar, çinko , yağ asitleri ve  diğer  bazı besinler şeklinde olabilir, bunlardan bazıları sizi şaşırtabilir.

Cilt Bakımı için Sağlıklı Gıdalar

Cildiniz için en iyi yiyecekleri kontrol edin ve parlak ve genç görünümlü bir görünüm elde edin;

Balık

Cilt bakımı için birçok insanın sağlıklı bir cildin korunması açısından düşündüğü ilk şey olmasa da, uskumru, somon, hamsi, alabalık ve ringa balığı gibi bazı balık türleri önemli miktarda omega-3 yağ asitleri içerir. vücutta kolesterolün “iyi” biçimlerini göz önünde bulundurur. Bu yağ asitleri güneşten gelen hasarlara karşı korumaya, cilt kanseri riskini azaltmaya , hücrelerdeki sıvının pürüzsüz geçişini kolaylaştırmaya, cilt hücre zarlarını güçlendirmeye ve hatta termal hücrelerin inflamasyonunu azaltmaya yardımcı olur.Ayrıca Cilt bakımı diyetinize biraz balık eklemek sağlıklı cilde doğru bir yoldur.

Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeği , Cilt bakımı  için en önemli minerallerden biri olan benzersiz derecede yüksek bir çinko içeriğine sahiptir. Çinko, cilt hücrelerinin rejenerasyonunu arttırır, C vitamini ile birlikte kolajen seviyelerini korumaya yardımcı olur ve hücre zarlarını güçlendirir.

Turunçgiller

Meyve ve sebzeler Cilt bakımı  için çok önemlidir ve narenciye meyveleri yüksek C vitamini seviyeleriyle ünlüdür. Askorbik asit olarak da bilinen C vitamini, hücre içi dokular, kas dokusu ve kan damarları oluşturan kolajen üretiminin önemli bir parçasıdır. organlar  C vitamini bir antioksidan olarak çalışır ve C vitamini düzeyi yüksek olan, cildiniz, serbest radikallere karşı korunmuş olacaktır. Ayrıca yara ve lekelerin daha çabuk iyileşmesini teşvik ederken, erken yaşlanma ve kırışıklıklarıda giderirler.

Yeşil çay

Yeşil çaydaki antioksidan bileşiklerin kombinasyonu, cilt kanserine karşı bir savunma görevi görür. Ayrıca, Cilt bakımı  için yeşil çay, büzücü olarak hareket edebilen tanenleri içerir, böylece cilt üzerindeki kırışıklık belirtilerini azaltır.

cilt bakımı

Badem

Tüm fındıklar vücudunuz için bir şekilde faydalıdır, ancak bademler doğal olarak güneşin zararlı etkilerinden cildi doğal olarak koruyan  E vitamini etkileyici seviyelerine sahiptir. Esas olarak, bademdeki E vitamini, cilt kanserini önlemeye yardımcı olabilir ve ayrıca yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak için bir antioksidan işlevi görür.

Zeytin yağı

Zeytinyağı , Cilt bakımı için cildiniz  bundan hem iç hem de dıştan yararlanır. Antioksidan özellikler yardım ederken zeytinyağı yardımcı anti-enflamatuar özellikleri, deri üzerinde iltihabı veya tahriş azaltma  ve daha ciddi iç hasar. Ayrıca, cilt üzerinde topikal olarak sürüldüğünde, zeytinyağı cildi yumuşatabilir ve kırışıklıkları azaltabilir.

Brokoli

Hepimiz sebzelerin günlük diyetin önemli bir parçası olduğunu biliyoruz. Brokoli’nin hem C vitamini hem de E’nin önemli seviyeleri olduğundan  Cilt bakımı için  güneşe ve serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı ideal bir çift savunma olmasını sağlar.

Tam buğday

Normal beslenmemizde az miktarda bulunan bir mineral selenyumdur ve bol miktarda kepekli ekmek ve makarnada bulunur. Selenyum dış deri hücreleri ve esneklik ve elastikiyet uzun süre genç görünümlü cildinizi korumak için artar.

Az yağlı süt ürünleri

A vitamini, doğrudan cildin sağlığının iyileştirilmesiyle bağlantılı olan beta-karoten içerisine girer. Diyet A vitamini ayrıca süt ürünlerinde yüksek oranlarda bulunan güçlü bir antioksidan görevi görür .

Su

Cilt bakımı için belki de en belirgin çözüm, en çok insanın unutduğu çözümdür. Su öyle! İdrarını artırarak ve böbreklerin sağlığını artırarak toksinleri vücuttan dışarı atmaya yardımcı olur. İyi huylu olmanın anlamı, hücrelerinizin daha sağlıklı olması, cildinizin daha pürüzsüz görünmesi ve organlarınızın optimum düzeyde çalıştığı anlamına gelir .

Her sağlık su ile başlar

Kabak Çekirdeğinin Faydaları ve Yararları
Yeşil Çayın Faydaları Mucize İçecek
Bademin Faydaları Nelerdir

Bir cevap yazın

Top