Buradasınız
Anasayfa > Kilo Verme > Diyet Yemekleri ve Lahana Çorbası

Diyet Yemekleri ve Lahana Çorbası

lahana çorbası

Piyasada birçok diyet yemekleri ile, en  popüler lahana çorbası diyetini duymamış olabilirsiniz . Bu diyet yemekleri, önde gelen sağlık uzmanları tarafından şiddetle önerilmektedir. Ancak, herhangi bir yeni diyete başlamadan önce, diyetin diyet yemekleri nin ayrıntılarını, ayrıca herhangi bir sınırlama, risk, yan etki, olası faydaları ve en iyi sonuç için diyetin nasıl uygulanacağına dair ipuçlarını öğrenmek önemlidir.

Diyet Yemekleri ve Lahana Çorbası Diyet Nedir?

Diyet yemekleri nden Lahana çorbası diyeti, sebze, yağsız et, süt ürünleri, meyve ve bazı nişastalar gibi çeşitli diğer besin bileşenlerine ek olarak, öncelikle günde 1-3 kez her yerde lahana çorbası yemekten oluşan bir beslenme planıdır. Bu, hızlı sonuçlar vaat eden kısa süreli bir diyettir, çünkü  her gün belirli yönlere uyuyorsanız, toplam kalori alımınızı yarıya indirmenize izin verecektir. Birçok kişi lahana çorbası diyetinin kanıtlanmış birçok fayda olduğunu bilmektedir. Hızlı kilo vermenin etkili ve güvenli bir yolu olduğu düşünülmektedir.

Lahana Çorbası Diyet Yemekleri Planı

Diyet yemekleri nden Lahana çorbası diyetinin temel yapısı oldukça basittir ancak oldukça katıdır. Yiyebileceğiniz yiyeceklerin çeşitleri üzerinde herhangi bir sınırlama yoktur, ancak yediğiniz yiyeceklerin belirli günlere göre daraltılması önemlidir. Bu sadece hafta boyunca yeterli besinleri almanızı sağlarken, aynı zamanda metabolizmanızı ve iştahınızı yeniden geliştirmenizi sağlar, ayrıca diyet yemekleri sağlık alışkanlıklarınızın ilerlemesine yardımcı olabilir. Çoğu insan dengeli kalori alımı ve stabilize enerji seviyelerine sahip olmak için günde 4-5 kez aralıklarla yemek yemeyi tercih eder.

  1. Gün –Lahana çorbası ve meyveler.
  2. Gün –  Havuç, soğan, kereviz ve kuşkonmaz gibi lahana çorbası ve sebzeleri. Fasulyeden ve mısırdan uzak durun. Bir nişastalı sebzeye akşam yemeği için izin verilir.
  3. Gün – Lahana çorbası, meyve ve yeşil sebzeler. Tüm nişastalı sebzelerden kaçının.
  4. Gün – Lahana çorbası, yağsız süt ve muz.
  5. Gün – Sığır eti ile birlikte lahana çorbası, yanı sıra domates ve bol su.
  6. Gün – Et ve sebze ile birlikte lahana çorbası.
  7. Gün –  Kahverengi pirinç ve sebze ile lahana çorbası .

Lahana Çorbası Diyeti Nasıl Çalışır?

Diyet yemekleri nden lahana çorbası diyeti kalori kısıtlaması fikrine dayanır, çünkü lahananın kalori-negatif bir yiyecek olduğunu biliyoruz. Esasen, sindirim sürecinde lahana çorbasını yakmak için daha fazla kalorinin, aslında yiyecek içerdiğinden daha fazla alması gerekir . Lahana çorbasını bu diyetin merkezi kısmı yaparak, çok fazla temel besin maddesini çok uzun süre mahrum etmeden, metabolizmayı hızlandırmaya ve kalori alımını azaltmaya yardımcı olduğuna inanılmaktadır.

Belirtildiği gibi, bu sınırlı kalori alımı sonunda vücut üzerinde olumsuz etkileri olabileceğinden, sadece kısa süreli bir diyet olması amaçlanmıştır. Çoğu insan bu diyete 7 günden fazla devam etmese de, bu diyetin bir ay boyunca kullanıldığı bildiriliyor. Yarı düzenli egzersizle birlikte% 50’lik bir kalori açığı , bu diyetin potansiyel yan etkileriyle başa çıkabilmeniz kaydıyla, hızlı kilo kaybına neden olabilir.

Sınırlamalar

Bir lahana çorbası diyeti ile ilgili sınırlamalar, potansiyel besin yetersizlikleri ve diyetin tek odaklı yapısı için kullanılabilecek süredir.

Süre:  Kalıcı bir yaşam tarzı değişikliği olabilen bazı diyetlerin aksine, istisnalar uygulanmasına rağmen, lahana çorbası diyeti genellikle sadece 3-10 gün boyunca kullanılır. Süre, doğası gereği sınırlı olduğundan, birçok insan, diyete son verdiklerinde ve eski kalıplara döndüklerinde elde ettikleri sonuçların kaybolmasına ya da görmelerine neden olur.

Besin Eksikliği:  Ne yaptığınızı bilmiyorsanız veya diyetinizdeki belirli besinler hakkında çok şey bilmiyorsanız, bu diyetin bazı besinsel eksikliklerle sonuçlanabileceği iyi bir ihtimaldir. Diyet yemekleri mineraller ve vitaminler büyük ölçüde kaplıdır.

Tek Odaklanma:  Çoğu diyet, yaşam tarzı, diyet ve egzersiz için kapsamlı bir yaklaşım içerir, diyet yemekleri sadece daha geniş diyet yaklaşımlarından daha az etkili olan yeme alışkanlıklarınıza odaklanır.

Öneriler

Lahana çorbası diyetine devam etmeyi düşünüyorsanız, en iyi tavsiyeniz doktorunuzla konuşmayı, meyvenizi içmeyi, su alımını artırmayı, her gün birkaç yağ tüketmeyi, “sahte” yeme yemeyi ve fiziksel olarak aktif tutmayı içerir.

Su:  Günde 6-8 bardak su içmek, kendinizi iyi hissetmenize ve detoksifikasyon sürecini hızlandırmanıza yardımcı olur ve daha iyi hissetmenizi sağlar.

Meyvelerinizi İçiniz: Meyveli  günlerde, bütün meyveleri yemekten ziyade smoothies yapmaya çalışın. Bu, düşük kalori alımını daha az fark etmenizi sağlayacak şekilde tokluğu artıracaktır.

Tatlı Davranışlar:  Kendinize azda olsa izin verin, çünkü bu, vücudu karbonhidrat ya da katı yağlar almıyor olmasından rahatsız edebilir.

Sahte Yeme:  Çaresiz zamanlarda, ağzınıza lezzetli bir yiyecek koyun, bir parça kek gibi ve dilinize otursun. Hatta biraz çiğneyebilirsiniz, ama sonra tükürün. Zevk sizi çıldırmayacak ama kalori vücudunuza girmeyecek!

Doktorunuzla Konuşun:  Belki de en önemlisi, bu diyete başlamadan önce, bu diyetin sağlığınız için sahip olabileceği herhangi bir risk veya komplikasyon hakkında doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

Tarifler

Diyet yemekleri nden oldukça zorlu bir diyet yapmak için birkaç harika lahana çorbası tarifleri var. En önemli şey, lahana çorbasının yağsız olmasıdır.

Tarif # 1 – Temel Lahana Çorbası

Malzemeler:

Sarımsak, Soğan, Lahana, Zeytin Yağı, Tuz, Biber, 4 çay kaşığı tavuk bulyon

Adım 1 – Zeytinyağındaki sarımsak ve soğanları ısıtılmış bir tencerede 5-7 dakika pişiriniz.
Adım 2 – Tuz, su, biber ve bulyon ekleyin. Sürekli karıştırın. Bir kaynamaya getirin.
Adım 3 – Kıyılmış lahana ekleyin ve yaklaşık 10 dakika veya lahana solana kadar pişirin.
Adım 4 – 15 dakika daha kaynamaya bırakın. Sıcak servis yapın.

Tarif 2 – Sebzeli Lahana Çorbası

Malzemeler: 

Havuçlar, Soğanlar, Sebze suyu, Dolmalık biber, Sarımsak, Yeşil fasulye, Kereviz, Maydanoz, Kekik, Tuz, Biber, Domates, Kekik,  Zeytin yağı, Su, Lahana,

Adım 1 – Lahana ve domates hariç tüm sebzeleri, zeytinyağında büyük bir tavada, soğanlar saydam olana kadar pişirin.
Adım 2 – 6 adet sebze suyu, ayrıca lahana, baharat ve domates karışımına ekleyin .
Adım 3 – 1-2 dakika kaynatın, daha sonra kaynamaya bırakın.
Adım 4 – Karışımın ısı ve porsiyondan çıkarılmadan önce 20-30 dakika pişmesine izin verin.

Hızlı Kilo Verme

Her ne kadar bireysel sonuçlar diyet yemekleri nden lahana çorbası diyeti ile değişse de, insanlar bu diyet planına sıkı sıkıya bağlı kalarak haftada 3kg kaybetmektedir. Lahana çorbası lifte yüksek, kolesterol, doymuş yağ ve kalorilerde de düşüktür. Bu diyet lifi, sindirim sistemini temizlemeye yardımcı olur, fazla atığı tamamen ortadan kaldırırken, aynı zamanda vücudun su ağırlığını ortadan kaldırmasına yardımcı olur. Suyu tutan bazı insanlar için, kilo kaybının büyük bir kısmı, bireylerin diyetlerinden çıktıktan sonra hızla geri dönmeleriyle ünlüdür.

Bu herkes için geçerli değil, ancak, lahana çorbası diyetini, yeme alışkanlıklarına daha sağlıklı bir yaklaşım için bir başlangıç ​​platformu olarak kullanan çok sayıda insan var. Kilonun bir kısmı geri gelse de, sağlıklı, az yağlı yiyeceklerin vücut üzerinde yarattığı etki hakkında farkındalık, hepimizin uzun vadeli sağlıklı yaşamı sağlamak için bilmesi açısından son derece değerlidir.

lahana çorbası

Lahana Çorbası Diyetinin Yan Etkileri

Kalorilerinizin yaklaşık yarısını ortadan kaldırmak, özellikle enerji seviyelerinde düşüş, kötü gastrointestinal sağlık, baş ağrısı, mide bulantısı ve aşırı şişkinlik olmak üzere bir bedel ödemeden gelir .

Mide Sorunları:  Birçok insan, bu diyete ilk başladıklarında, kramp, mide ağrısı, kabızlık veya ishal yaşarlar. Bu, diyetinizi hızla değiştirmenin ve sindirim sisteminizin beklediği normal besin içeriğini azaltmanın birleşimidir.

Şişeleme:  Bir lahana çorbası diyeti en yaygın ve utanç verici yan etkisi neredeyse sabit bir gazdır. Lahana sindirimi sırasında açığa çıkan gazlar hoş olmayan ve kaçınılması güçtür.

Mide bulantısı:  Bazı insanlar lahana çorbası diyeti üzerine birkaç gün sonra mide bulantısı, baş dönmesi, kas zayıflığı ve baş dönmesi geçirirler. Bu, büyük ölçüde, özellikle de nispeten hızlı bir metabolizmanız varsa veya aktif bir kişiyseniz, kalorilerde ani düşüşe  bağlıdır. Birçok kişi bu diyetini kilo kaybı için tercih ederken, diğerleri detoksifiye etmek için kullanıyor, ancak vücudunuzun kalorilerini yok etmek tehlikeli olabilir.

Baş ağrısı:  Mide bulantısı, baş ağrıları ve hatta migren, vücudun daha düşük enerji seviyelerine bağlı olarak bu diyette ortaya çıkabilir. Baş ağrısını önleyebileceğiniz ve kendinizi tam olarak hissetmenize yardımcı olabileceğinden, çok fazla su içmek önemlidir .

Mood Salıncakları:  Eğer aşırı derecede acıkmışsanız, ruh halinizi etkileyebileceğini biliyorsunuz. Bu nedenle, vücudunuz kelimenin tam anlamıyla size daha fazla kalori vermek için yalvaran bazı duygusal  veya beklenmedik anlar bekleyiniz.

 

 

Bir cevap yazın

Top